The Aurora girls and boys swimming and diving teams cruised past Kent Roosevelt Thursday at the Twinsburg Fitness Center.

The girls earned a lopsided 130-44 victory and the boys posted a 113-70 win. Both teams improved to 2-0 overall and 2-0 in the Suburban League American Conference.

The following Greenmen finished in the top three in their individual events and the following Aurora relay teams won:

Girls;

• 200-yard medley relay: Molly Russell, Alayna Brooker, Maeve Russell and Elizabeth Barto, first, 2 minutes, 1.83 seconds;

• 200 freestyle: Molly Russell, first, 2:17; and Mackenzie Roy, second, 2:28.17;

• 200 individual medley: Brooker, first, 2:18.62; Annalise Bender, second, 2:46.6; and Samantha Lutkus, third, 2:53.91;

• 50 freestyle: Barto, first, 27.8;

• Diving: Victoria Blechschmid, first, 208.65 points; and Kylie Palian, second, 194.33;

• 100 butterfly: Maeve Russell, first, 1:10.76; Bender, second, 1:17.09; and Claire Schiopota, third, 1:26.82;

• 100 freestyle: Barto, first, 1:01.31; and Aurora Collura, third, 1:04.29;

• 500 freestyle: Molly Russell, first, 6:05.49; and Celeste Devincentis, second, 6:56.8;

• 200 freestyle relay: Maeve Russell, Collura, Bender and Barto, first, 1:52.63;

• 100 backstroke: Maeve Russell, first, 1:09.11; and Roy, second, 1:15.47;

• 100 breastroke: Brooker, first, 1:09.02; Ava Lovell, second, 1:21.68; and Schiopota, third, 1:26.5;

• 400 freestyle relay: Molly Russel, Devincentis, Bender and Brooker, first, 4:17.71;

Boys;

• 200 medley relay: Jacob Good, Collin Sapochetti, Connor Zamary and Jon Hybil, first, 1:48.77;

• 200 freestyle: Nate Meyer, second, 2:02.78; and Drew Meyer, third, 2:08.12;

• 200 IM: Zamary, first, 2:12.67; and Good, second, 2:14.29;

• 50 freestyle: Hybil, first, 24.26; and Nate Meyer, second, 25.52;

• Diving: Schafer Eckerle, first, 214.58; and Donovan Picone, second, 150.23;

• 100 butterfly: Zamary, first, 56.96;

• 100 freestyle: Hybil, first, 55.14; and Drew Meyer, second, 56.9;

• 500 freestyle: Max Bailey, second, 5:55.95; and Andy Plosunak, third, 6:14.98;

• 200 freestyle relay: Nate Meyer, Drew Meyer, Sapochetti and Zamary, first, 1:37.85;

• 100 backstroke: Good, first, 1:00.66; and Tommy LoGalbo, third, 1:08.63;

• 100 breaststroke: Sapochetti, first, 1:11.91; and Bailey, third, 1:12.54; and

• 400 freestyle relay: Good, Drew Meyer, Nate Meyer and Hybil, first, 3:42.33.