More than 75 swimmers from the Hudson Explorers Aquatics Team traveled to Indianapolis to compete in the Riviera Fall Invitational, Oct. 14 and 15.

Despite the long weekend of travel for the swimmers and their families, the team had a strong showing at the multi-state meet.

The 33 male swimmers combined for an overall second-place finish with 1,632.5 points, while the 43 female swimmers bested the other 12 teams in attendance to win the girls meet with 1,889 points.

The following HEAT swimmers earned top-10 finishes in individual events:

Girls

* Maria Armao, 12, 100-yard breaststroke, seventh; 100 freestyle, eighth; 50 breaststroke, eighth; and 200 freestyle, ninth

* Anna Baldwin, 15, 500 freestyle, 10th

* Sara Baylor, 10, 50 freestyle, first; 100 freestyle, first; 50 backstroke, second; 100 backstroke, second; 50 breaststroke, second; 100 breaststroke, second; 50 butterfly, second; and 100 butterfly, second

* Peyton Binns, 13, 200 butterfly, sixth

* Giovanna Cappabianca, 16, 200 individual medley, first; 200 butterfly, first; 400 IM, first; 50 freestyle, second; 100 freestyle, second; 200 freestyle, second; 100 backstroke, second; and 100 breaststroke, second

* Emily Clark, 12, 400 IM, ninth

* Caroline Coates, 15, 200 IM, sixth; 200 butterfly, seventh; and 200 backstroke, eighth

* Gigi Falke, 9, 100 backstroke, eighth; 100 butterfly, 10th

* Katherine Hensley, 13, 50 freestyle, seventh; 200 butterfly, seventh; and 100 backstroke, ninth

* Noelle Kara, 16, 200 freestyle, fifth; 50 freestyle, sixth; 500 freestyle, sixth; 100 freestyle, eighth; 200 butterfly, eighth; and 100 backstroke, ninth

* Ana Karas, 8, 50 butterfly, fourth; 50 backstroke, seventh; 50 breaststroke, seventh; 25 breaststroke, eighth; 25 butterfly, ninth; and 50 freestyle, 10th

* Taylor Kochanowski, 15, 200 breaststroke, second; 100 breaststroke, fourth; and 200 butterfly, 10th

* Gabrielle Loring, 16, 500 freestyle, third; 200 freestyle, fourth; 200 butterfly, fourth; 100 backstroke, fifth; 100 butterfly, fifth; 100 freestyle, seventh; and 50 freestyle, eighth

* Paige McCormick, 15, 100 freestyle, first; 200 freestyle, first; 500 freestyle, first; 200 backstroke, first; 100 breaststroke, first; 100 butterfly, second; 50 freestyle, third; and 100 backstroke, third

* Sydney Pallo, 7, 50 backstroke, second; 50 butterfly, second; 50 freestyle, fifth; 25 freestyle, sixth; 25 butterfly, seventh; 25 breaststroke, ninth; 25 backstroke, 10th

Payton Pelkowski, 10, 100 butterfly, ninth; and 50 butterfly, 10th

* Alaina Pizarro, 11, 50 backstroke, second; 100 backstroke, fourth; 200 backstroke, sixth; 50 butterfly, seventh; 100 butterfly, seventh; and 50 freestyle, 10th

* Lucy Reber, 14, 100 backstroke, first; 200 backstroke, first; 100 butterfly, first; 100 freestyle, second; 200 freestyle, second; 100 breaststroke, second; 200 butterfly, second; and 50 freestyle, third

* Ava Sawicki, 10, 50 freestyle, third; 100 freestyle, third; 100 backstroke, third; 100 breaststroke, fourth; 100 butterfly, fourth; 50 backstroke, fifth; 50 butterfly, sixth; and 50 breaststroke, 10th

* Marisa Schenkenberger, 12, 50 breaststroke, first; 100 breaststroke, first; 50 butterfly, fifth; 50 freestyle, eighth; 50 backstroke, eighth; and 100 backstroke, ninth

* Abby Silcox, 15, 500 freestyle, fourth; 200 freestyle, sixth; 200 breaststroke, seventh

Paige Sutton, 10, 50 freestyle, 10th; 100 freestyle, 10th; 50 backstroke, 10th; and 100 backstroke, 10th

* Lori Walton, 12, 100 butterfly, second; 50 backstroke, third; 50 butterfly, third; 100 backstroke, fifth; 50 freestyle, seventh

Hanna Weldon, 13, 200 backstroke, seventh; 100 backstroke, eighth; and 200 freestyle, 10th

* Emily Yorkievitz, 10, 100 freestyle, second; 50 backstroke, third; 100 backstroke, fourth; 50 freestyle, fifth; 100 breaststroke, fifth; 100 butterfly, fifth; 50 breaststroke, sixth; and 50 butterfly, seventh

Boys

* Seth Baylor, 14, 400 IM, third; 100 freestyle, fourth; 100 butterfly, fourth; 200 breaststroke, fifth; 200 freestyle, sixth; 200 backstroke, sixth; 100 breaststroke, 10th

* Vittorio Cappabianca, 13, 400 IM, sixth; 100 breaststroke, sixth; 200 butterfly, eighth; 200 freestyle, ninth; and 50 freestyle, 10th

* Iason Cho, 11, 100 backstroke, sixth; 100 breaststroke, sixth; 200 freestyle, seventh; 50 backstroke, seventh; 50 breaststroke, seventh; 100 freestyle, eighth; and 50 freestyle, ninth

* Aidan Clarke, 10, 100 freestyle, first; 50 backstroke, first; 50 breaststroke, first; 50 freestyle, second; and 100 butterfly, third

* Leonard Cosentino, 17, 500 freestyle, fifth; 200 butterfly, fifth; 100 breaststroke, eighth; 100 butterfly, eighth; 200 freestyle, ninth; and 100 freestyle, 10th

* Alex Gallagher, 12, 50 breaststroke, first; 200 breaststroke, second; 50 backstroke, second; 100 butterfly, second; 100 backstroke, third; 50 butterfly, third; 400 IM, fourth; and 100 freestyle, fifth

* Jay Johnson, 16, 50 freestyle, first; 100 freestyle, first; 200 freestyle, first; 500 freestyle, first; 200 backstroke, first; 100 butterfly, first; 200 butterfly, second; and 100 backstroke, third

* Andrew Ketler, 12, 200 freestyle, first; 100 butterfly, first; 50 butterfly, second; 100 freestyle, third; 400 IM, fifth; 100 breaststroke, eighth; 50 breaststroke, ninth; and 100 backstroke, 10th

* Sean McMullin, 13, 500 freestyle, 10th

* Nathan Phillips, 13, 50 freestyle, second; 100 freestyle, second; 200 freestyle, second; 100 backstroke, fourth; 200 backstroke, fourth; 100 butterfly, fifth; 200 butterfly, fifth; and 100 breaststroke, eighth

* Ivan Reber, 10, 100 breaststroke, fifth; 100 backstroke, seventh; 50 breaststroke, seventh; 50 backstroke, ninth; 50 butterfly, 10th; and 100 butterfly, 10th

* Roman Sawicki, 13, 200 breaststroke, seventh; and 200 backstroke, eighth

* Nolan Tanner, 12, 100 breaststroke, second; 50 breaststroke, fifth; 50 freestyle, eighth; and 100 backstroke, ninth

* Jeffrey Thompson, 8, 50 backstroke, fifth; 25 backstroke, fifth; 50 backstroke, fifth; 25 butterfly, fifth; 50 butterfly, fifth; 25 freestyle, seventh; and 50 breaststroke, eighth

* Caleb Tuckerman, 16, 500 freestyle, second; 200 freestyle, fourth; 50 freestyle, fifth; 100 breaststroke, fifth; 200 breaststroke, fifth; 200 butterfly, sixth; 100 freestyle, seventh; and 100 butterfly, seventh

* Jacob Tuckerman, 18, 500 freestyle, fourth; 200 backstroke, fourth; 200 butterfly, fourth; 50 freestyle, sixth; 200 freestyle, sixth; 100 butterfly, sixth; 100 backstroke, sixth; 100 backstroke, seventh; and 100 freestyle, ninth

* Paul Yorkievitz, 10, 100 backstroke, first; 100 butterfly, first; 100 freestyle, second; 50 backstroke, second; 50 butterfly, second; 50 freestyle, fourth; and 100 breaststroke, seventh